Mutlaka Bilinmesi Gereken iPhone İpuçları

Kısayollar ile yapılan birçok işlem el çabukluğu ile daha kısa sürede halledilebilir. Peki, iPhone’da bulunan bu kısayollar hangileridir? İşte iPhone ipuçları.


Mutlaka Bilinmesi Gereken iPhone İpuçları

iPhone’un içerisinde belki de yüzlerce kısayol bulunmaktadır. Kullanıcıların bunların hepsini bilmesi oldukça zor bir durumdur. Ancak kısayollar ile yapılan birçok işlem el çabukluğu ile daha kısa sürede halledilebilir. Peki, iPhone’da bulunan bu kısayollar hangileridir? İşte iPhone ipuçları.

E-posta Taslaklarını Görüntüleme


Eğer birden çok e-posta taslağını daha sonra göndermek için kaydettiyseniz, bunların hepsini görüntülemeniz mümkün. Bu taslakların hepsini görüntüleyebilmek için, sağ altta bulunan yeni e-posta tuşuna basılı tutmanız yeterlidir.

Hızlı Fotoğraf SeçmeiPhone'da, fotoğrafları silmek ya da paylaşmak için birden fazla fotoğraf seçmek isteyebilirsiniz. Ancak bu fotoğrafları tek tek eliniz ile seçmeniz gerekmiyor. Bunun için sağ üstte bulunan seç tuşuna dokunmanızın ardından, parmağınızı fotoğraf üzerinde kaydırmanız yeterlidir.

Fotoğraflara Kolay Dönme

iPhone’unuzun fotoğraflar uygulamasında albüme ya da fotoğraflara geri dönmek için yapmanız gereken ekranın sol üstündeki oku kullanmanızdır. Ancak bunun daha pratik bir yolu vardır. Görüntülemek istediğiniz fotoğraftan geriye dönmek için fotoğrafı aşağıya doğru hızlı bir şekilde kaydırın.

En Üste Çıkma ve En alta İnme

Telefonunuz ile uzun bir şeyler okuduktan sonra sayfa başına dönmek isterseniz ya da en son fotoğrafa inmek isterseniz ekranı parmağınız ile birçok kez kaydırmanıza gerek yoktur. En üste çıkabilmek için saatin olduğu bölüme ve en alta inmek için ekranın en alt sağ köşesine dokunmanız yeterlidir.

Takvimdeki Etkinlikleri Taşıma

Planlarınızı takvime kaydetme gibi bir alışkanlığınız varsa, değişen planlarınız için planları silip yeniden oluşturmanıza gerek yoktur. Bunun için takvimde planı bularak üzerine basılı tutun ve istediğiniz saate, güne sürükleyin.

Videoları Yakınlaştırma


iOS’ta fotoğraflarda yapılan yakınlaştırmalar, videolar için de geçerlidir. Yani fotoğraflarınızı istediğinizde nasıl yakınlaştırabiliyorsanız, videoları da yakınlaştırmanız mümkün. Özellikle 4K videolarda yakınlaştırma sonrasında herhangi bir kalite kaybı olmamaktadır.

Mesajlaşmaya Dönme

iMessage üzerinden mesajlaşırken fotoğraf göndermeyi seviyorsanız, her seferinden fotoğrafı açıp “Bitti” ye dokunmanıza gerek yoktur. Fotoğraf uygulamasında olduğu gibi görüntüyü aşağıya doğru kaydırın ve sohbete hemen dönün.

Safaride Kapatılan Sekmeleri Görüntüleme


Safari’de sekmeleri sağ alttaki ikondan görüntüleyebilirsiniz. Ancak son kapattığınız sekmelerden birine dönecekseniz, sağ alttaki ikona dokunduktan sonra yeni sekme tuşu “+” ya basılı tutmanız yeterli.

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Süper Süper
0
Süper
Komik Komik
0
Komik
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Kızgın Kızgın
0
Kızgın

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaçırmayın

Bir format seç
Kişisel Test
Buraya eğlenceli bir test ekleyebilirsiniz
Doğru & Yanlış
Doğru ve Yanlış seçenekli eğlenceli test ekleyebilirsiniz
Anket
Eğlenceli sorularda anket oluşturabilirsiniz
Makale / Haber
Video ve Görsellerde kullanabileceğiniz Makale veya Haber oluşturabilirsiniz
Liste
Eğlenceli listeler ekleyebilirsiniz
Geri Sayım Listesi
Geriye doğru sayan liste oluşturabilirsiniz
Oylanabilir Liste
Kendi listenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı