Mark Zuckerberg Kimdir?

Sosyal medya devi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, 14 Mayıs 1984 yılında dünyaya gelmiştir. Zuckerberg’in 3 kız kardeşi vardır ve Yahudi’dir.


Mark Zuckerberg Kimdir?

Sosyal medya devi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, 14 Mayıs 1984 yılında dünyaya gelmiştir. Zuckerberg’in 3 kız kardeşi vardır ve Yahudi’dir.

Mark ZuckerbergEğitim Hayatı

Mark Zuckerberg, ilkokulda oldukça başarılı bir öğrencidir. Titizlik ile çalıştığı derslerinin tamamında oldukça başarılı olmuştur. Lisede ise okulunun en iyi öğrencilerinden biri olarak seçilmiş ve akademik övgüler almıştır. Lisedeki bu yüksek performansı ile Amerika’nın en iyi üniversitelerinden biri olan Harvard Üniversitesine kabul edilmiştir.

Üniversite yıllarında sakin bir öğrenci olarak bilinen Zuckerberg, ikinci sınıf öğrencisiyken “Facemash” adından bir web sitesi hazırlamıştır.  Bu web sitesi, öğrencilerin birbirilerinin görünümlerine puan vermelerini teşvik ediyordu. Bu durum tartışmalara sebep olmuştu. Web sitesinin bu kadar olay olma sebepleri ise; öğrencilerin çektikleri fotoğrafların yasa dışı olması ve bazı öğrencilerin görünümlerine dair bir sıralama istememeleriydi.


Kariyer Yaşamı

Mark Zuckerberg, çok kısa bir süre içerisinde kurduğu Facemash adlı web sitesini kapatmak zorunda kaldı. Ancak bu kadar tartışılması ve sitenin popülaritesi, sosyal medya devinin gelecekteki başarısını gözler önüne seriyordu.  Daha sonra arkadaşları ile Facebook’u başlattıklarını açıkladı ve bu sosyal medya platformu çok kısa sürede ülkenin diğer üniversitelerine de yayıldı. 


Mark Zuckerberg ailesiFacebook Başarısı

Facebook; kısa sürede üniversiteleri de aşarak hemen hemen herkesin arkadaşları, aileleri ile iletişim kurmak ve oyun oynamak için kullandığı bir hizmet haline gelmiştir. Günümüzde 2 milyar kullanıcıya sahiptir ve genel web trafiğinin de büyük bir bölümünü oluşturmaktadır.  Şirkete gizlilik anlaşmazlıkları ve hisse senetleri sebebiyle birçok kez dava açılmıştır.

Mark Zuckerberg, Facebook’u milyarlarca dolarlık tekliflere rağmen satmayı reddetmiştir. Sonuçta dünyanın en büyük online işletmelerinden birisidir ve teknoloji rönesansının simgesi haline gelmiştir. Her ne kadar gerçek değeri tartışılabilir olsa da Facebook, günümüzün en popüler sosyal ağlarından birisidir.

Kişisel Yaşamı

Mark Zuckerberg, 2012 senesinde Melissa Chen ile bir evlilik yapmıştır. Chen ve Zuckerberg, üniversite ikinci sınıfta okul derneğinin yemeğinde tanışmışlardır ve 2003 yılında ilişkileri başlamıştır. Melissa Chen tıp fakültesinde öğrenciyken çift birlikte yaşamaya başlamıştır. Mark Zuckerberg ve Melissa Chen’in 31 Temmuz 2015’te bir kız bebekleri dünyaya gelmiştir.

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Süper Süper
0
Süper
Komik Komik
0
Komik
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Kızgın Kızgın
0
Kızgın

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaçırmayın

Bir format seç
Kişisel Test
Buraya eğlenceli bir test ekleyebilirsiniz
Doğru & Yanlış
Doğru ve Yanlış seçenekli eğlenceli test ekleyebilirsiniz
Anket
Eğlenceli sorularda anket oluşturabilirsiniz
Makale / Haber
Video ve Görsellerde kullanabileceğiniz Makale veya Haber oluşturabilirsiniz
Liste
Eğlenceli listeler ekleyebilirsiniz
Geri Sayım Listesi
Geriye doğru sayan liste oluşturabilirsiniz
Oylanabilir Liste
Kendi listenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı