En İyi instagram Fotoğrafı İçin İpuçları

instagram, son yılların en popüler sosyal ağlarından biri haline gelmeyi başardı. Fotoğraf paylaşımı üzerine olan bu uygulamada son zamanlarda oldukça profesyonel


En İyi instagram Fotoğrafı İçin İpuçları

instagram, son yılların en popüler sosyal ağlarından biri haline gelmeyi başardı. Fotoğraf paylaşımı üzerine olan bu uygulamada son zamanlarda oldukça profesyonel kareler ile karşılaşmaya başladık. Bunun yanında hemen hemen herkes yedikleri yemeğin ya da gittikleri mekânın fotoğrafını Instagram'a koymadan edemiyor. Ancak bu uygulama için fotoğrafların çok daha fazla beğeni almasının tek yolu, efektler değildir. Aynı zamanda bazı ipuçlarını da bilmenizde fayda var. Peki, Instagram’da özellikle de kendi fotoğrafınızı paylaşacaksanız nelere dikkat etmeniz gerekiyor? İşte ilgi çekici Instagram fotoğrafları için ipuçları…

instagram FotoğrafıAçılara Dikkat Edin

Instagram için fotoğraf çekerken sadece gözünüzün hizasından fotoğraf çekmekten vazgeçmelisiniz. Çünkü en iyi açı her zaman sizin gözünüzün hizası olmayabilir. Gerekirse eğilerek, yere yatarak veya yüksek bir noktaya çıkarak ilginç açılar yakalayın. Görüş açınızı değiştirmeyi denerseniz, paylaştığınız fotoğrafların çok daha fazla beğenildiğini göreceksiniz.

Fotoğrafınızın Netliğini Kendiniz Ayarlayın

Beğenilen Instagram fotoğraflarınız olsun istiyorsanız, öncelikle fotoğraflarınızın net olması gerektiğini unutmayın. Eğer kullandığınız telefon bir iPhone ise yeterince iyi fotoğraflar çekebilirsiniz. Bunun yanında telefonunuz netlemeyi otomatik olarak yapıyor olsa bile kesinlikle izin vermeyin ve nerenin net olmasını istiyorsanız siz ayarlayın.

Ortam Işığını Önemseyin

Instagram fotoğrafı çekerken yapılan en büyük hatalardan biri, ışığın önemsenmemesidir. Ancak eğer ışığınız yeterli değilse hangi açıdan çekerseniz çekin o fotoğrafta iyi çıkmazsınız. Hatta kötü görünmenize bile sebep olabilirsiniz. Bunun dışında unutulmaması gereken diğer bir nokta ise her nesnenin kendine has bir aydınlatması olduğudur. Ortam ışığını ayarlarken deneme yanılma yöntemi ile doğru ışığı bulabilirsiniz.

Lensinizi Temizleyin

Telefonunuzun lensi kirliyse, çekeceğiniz fotoğraflarda kötü görünmeniz kaçınılmazdır. Bu yüzden düzenli olarak yumuşak bez ve uygun solüsyon ile lensinizi temizleyin. Temiz bir lensin yarattığı farkı tahmin bile edemezsiniz. 

Fotoğraflarınızı Yakından Çekin

Instagram fotoğraflarınızı çekerken ne kadar yakından çekerseniz fotoğraf o kadar kaliteli çıkacaktır. Ancak yine de ne kadar yakınlaşacağınızı kendiniz hissederek belirleyebilirsiniz. Zaten çok fazla yakınlaştığınız durumlarda telefonunuzun lensi fotoğrafı netleyemeyecektir. Ancak bu konuda denemeler yaparak, kendiniz için bir standart oluşturabilirsiniz.

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Süper Süper
0
Süper
Komik Komik
0
Komik
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Kızgın Kızgın
0
Kızgın

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaçırmayın

Bir format seç
Kişisel Test
Buraya eğlenceli bir test ekleyebilirsiniz
Doğru & Yanlış
Doğru ve Yanlış seçenekli eğlenceli test ekleyebilirsiniz
Anket
Eğlenceli sorularda anket oluşturabilirsiniz
Makale / Haber
Video ve Görsellerde kullanabileceğiniz Makale veya Haber oluşturabilirsiniz
Liste
Eğlenceli listeler ekleyebilirsiniz
Geri Sayım Listesi
Geriye doğru sayan liste oluşturabilirsiniz
Oylanabilir Liste
Kendi listenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı