Sivilce Nasıl Geçer?

Bilindiği gibi kişisel bakım hayatımızın vazgeçilmez bir unsurudur. Erkek veya kadın farketmez hepimizin yapması gereken en önemli iştir. Peki, sivilce nasıl geçer?


Sivilce Nasıl Geçer?

Bilindiği gibi kişisel bakım hayatımızın vazgeçilmez bir unsurudur. Erkek veya kadın farketmez hepimizin yapması gereken en önemli iştir. Kişisel bakım denince akla bir sürü bakım çeşitleri gelmektedir. Fakat bu makalemizdeki konu sivilce ile ilgili olacaktır. Peki, sivilce nasıl geçer?

Sivilce Nasıl GeçerSivilceler Neden Oluşur?

Sivilce; özellikle ergenlik çağında çıkmaya başlayan, bazıları iltihaplı bazıları sert ve kırmızı görünümlü olan bir çeşit vücut tepkisidir. Kimilerinin ergenlik döneminde iken başa çıkamadığı, kimilerinin ise adını bilmediği tepkidir sivilce.

Ergenlik döneminde çıkan bu sivilceler aslında vücutta hormanların ve bir takım şeylerin değiştiğinin göstergesidir. Bu durum karşısında endişelenmeyin. Yüzünüz veya başka bir bölgesiniz de sivilce çıktıysa eğer tavsiyemlerime kulak vermenizi öneririm.

Sivilceler için Doğal Çözümler

Bu dönemde sivilcelerim çok çıktı diye stres yapmamalısınız çünkü stres sivilcelerinizin çoğalmasına sebebiyet verebilir.

Beslenmenize dikkat etmelisiniz artık; mesela abur cubur diye adlandırdığımız içinde tatlandırıcılar ve bilmediğimiz yağların bulunduğu besinleri kesinlikle tüketmekten kaçınmalısınız.

Yüzünüzü kükürtlü sabunlarla yıkayabilirsiniz. Bu dönemde temizliğe önem vererek duş alma sıklığınızı arttırabilirsiniz. Her dışarı çıktığınızda yüzünüz kirli havaya maruz kalacağı için eve gelince muhakkak yıkayınız.

Eğer bitkisel markaların yüz yıkama jelleri varsa onları da kullanabilirsiniz. Ancak yaşınız küçükse sabun dışında pek önerim olmaz.

Sivilcelerle Baş Etmenin Yolları?

Şimdi gelelim ergenlik döneminin dışındaki sivilce sorunlarına. Asıl bu dönemler daha zordur. Bazen kullanılabilecek en ağır ilaçlar kullanıldıktan sonra bile çıkmaya devam eder bu sivilceler. Eğer sizdeki durumda böyleyse kişilere çok aldırış etmeyin barışık olun sivilcelerinizle.

Şahsen iki kez ağır hap tedavisi görmeme rağmen hala sivilcelerim çıkmaktadır. Otobüste beni gören teyzeler, akrabalar, komşular herkes seferber oldu sivilcelerim için. Ama nafile. Artık onlarla barışık hale geldim. Şöyle ki kim ne derse desin” ben alıştım artık” ve “sorun değil benim için” cümlelerini kuruyorum. Peki alıştınız mı? derseniz evet alıştım çok umursamıyorum artık. Olabildiğince temiz tutmaya çalışıyorum şimdilik tek yapabileceğim bu. Bu kadar tedavinin üzerine geçmediyse doğal yöntemlerle cildi rahatlatmak en güzeli.

Sizler de üzülmeyin bu durum için olabildiğince gerekli tetkikleri yaptırın bakalım sonuç alacakmısınız. Fakat size tavsiyem vücudunuza çok fazla kimyasal sokmamanız. Sevgilerle..

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Süper Süper
0
Süper
Komik Komik
0
Komik
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Kızgın Kızgın
0
Kızgın

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hoşunuza Gidebilir

Kaçırmayın

Bir format seç
Kişisel Test
Buraya eğlenceli bir test ekleyebilirsiniz
Doğru & Yanlış
Doğru ve Yanlış seçenekli eğlenceli test ekleyebilirsiniz
Anket
Eğlenceli sorularda anket oluşturabilirsiniz
Makale / Haber
Video ve Görsellerde kullanabileceğiniz Makale veya Haber oluşturabilirsiniz
Liste
Eğlenceli listeler ekleyebilirsiniz
Geri Sayım Listesi
Geriye doğru sayan liste oluşturabilirsiniz
Oylanabilir Liste
Kendi listenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı