Kırışıklık Azaltan Doğal Bitkisel Maske Tarifi

Kırışıklık azaltan bu doğal bitkisel maske ile varolan kırışıklıklarınızı azaltarak ileride olabilecek kırışıklıkları önleyebilirsiniz.


Yaş ilerledikçe kırışıklıklar en büyük dertlerimizden biri haline geliyor. Özellikle yüzümüzdeki kırışıklıklar zamanla daha çok belirginleşerek bizi fazlasıyla rahatsız edebiliyor. Hal böyle olunca kırışıklık oluşumunu engellemek, geciktirmek ve azaltmak için değişik yöntemler arayışına giriyoruz. Kimi zaman pahalı kimyasal ürünleri gözümüzü kırpmadan satın alabiliyoruz. Aslında çoğu zaman kimyasal yöntemlerle farkında olmadan cildimize daha çok zarar veriyoruz. Bu kremlerden uzaklaşarak çareyi doğal malzemelerde aramak ise en doğru çözüm.

kırışıklık azaltan maskeCildimizin alerjisi olmayan doğal malzemeler ve yağlar ile hazırlayacağımız maskelerle hem kırışıklıklarımızın önüne geçebilir hem de cildimize doğal, temiz bir bakım yapabiliriz. Tarifini vereceğimiz kırışıklık maskesi de tam olarak böyle bir karışım. 

Gül suyunun faydaları yazmakla bitmeyecek türden. En doğal temizleyici, cilt dostu olan gül suyu bu tarifte maskemizi yüzümüzden arındırmak için bize yardımcı olacak. Kil ve birtakım faydalı yağlar ile yapılan maskenin düzenli kullanımda kırışıklıklarınızı azalttığını, kırışık oluşumunu geciktirdiğini, sağlıklı ve gergin bir cilde sahip olmanızı sağladığını göreceksiniz. 


kırışıklık azaltan önerilerKırışıklık Azaltan Maske İçin Gerekli Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı kil
  • 1 çay kaşığı kayısı yağı
  • 1 çay kaşığı buğday yağı 
  • 1 çay kaşığı gül yağı
  • 1 çay kaşığı avokado yağı
  • Maskeyi temizlemek için gül suyu


Kırışıklık Maskesinin Yapılışı

 Maskenin yapımına geçmeden önce bu yağlardan herhangi birine karşı alerji ve hassasiyetiniz varsa asla tarifi uygulamayın. Aynı şekilde maskeyi hazırladıktan sonra cildinizin ufak bir bölümünde test ederek herhangi bir reaksiyonla karşılaşmazsanız tüm yüzünüze uygulayın. Gerekli uyarıları yaptıktan sonra gelelim mucize maskemizin yapımına. Temiz bir kabın içerisine tüm yağları dökün ve güzelce karıştırın. Yağ karışımınıza kili de ilave edin. Tüm bu malzemeleri kremsi bir kıvama ulaşıncaya kadar karıştırmaya devam edin. Kremsi kıvama oluşan maskeniz uygulama için hazır.

Kırışıklık Giderici Maskenin Uygulanışı

Maskeyi uygulamak için ilk olarak yüzünüzü temizleyin. Bu işlemi günlük kullandığınız temizleyicinizle ya da sadece su ile yapabilirsiniz. Yüzünüzü temizleyip kuruladıktan sonra dudak ve göz çevreniz dışında tüm yüzünüze ince bir tabaka halinde maskeyi sürün. Ortalama 15 - 20 dakika kadar maskenin yüzünüzde kurumasını bekleyin. Kuruyan maskeyi pamuk ve gül suyu yardımıyla cildinizden arındırın. Bu aşamada bol bol gül suyu kullanabilirsiniz. Gül suyu hem maskeyi temizleyecek hem de gözeneklerinizi sıkılaştıran tonik görevi görecek. Uygulama sonrasında cildinizin parlaklığına siz de şaşıracaksınız. Tabii ki maske ilk uygulamada kırışıklıklarınızı azaltamaz. Tam performans göstermesi için maskeyi 2 haftada 1 şeklinde düzenli olarak kullanın. Zamanla kırışıklık maskesi vadettiklerini yerine getirecek ve hayal ettiğiniz görünüme ulaşmanızda size yardımcı olacak.

Kırışıklık azaltan ve önleyen diğer maske tarifimiz için Mavi Anemon Çiçeği Yağı ile Kırışıklık ve Lekelerden Kurtulun başlıklı yazımıza gözatmanızı öneriyoruz.

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Süper Süper
1
Süper
Komik Komik
0
Komik
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Kızgın Kızgın
1
Kızgın

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaçırmayın

Bir format seç
Kişisel Test
Buraya eğlenceli bir test ekleyebilirsiniz
Doğru & Yanlış
Doğru ve Yanlış seçenekli eğlenceli test ekleyebilirsiniz
Anket
Eğlenceli sorularda anket oluşturabilirsiniz
Makale / Haber
Video ve Görsellerde kullanabileceğiniz Makale veya Haber oluşturabilirsiniz
Liste
Eğlenceli listeler ekleyebilirsiniz
Geri Sayım Listesi
Geriye doğru sayan liste oluşturabilirsiniz
Oylanabilir Liste
Kendi listenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı