Fotoğraflarda Zayıf Çıkmak İçin İpuçları

Özellikle bayanların en çok şikayet ettikleri durumlardan birisi, fotoğraflarda olduklarından çok daha kilolu çıkmaktır. Peki, fotoğraflarda zayıf çıkmak için


Fotoğraflarda Zayıf Çıkmak İçin İpuçları

Özellikle bayanların en çok şikâyet ettikleri durumlardan birisi, fotoğraflarda olduklarından çok daha kilolu çıkmaktır. Ancak bazı noktalara dikkat ederek fotoğraflarda ince görünebilirsiniz. Peki, fotoğraflarda zayıf çıkmanın yolları nelerdir?

Fotoğraflarda Zayıf Çıkmak İçin İpuçlarıDik ve Kendinizden Emin Durun

Fotoğraflarda zayıf çıkmak için yapılması gerekenlerin en başında dik ve kendinden emin bir duruş sergilemek gelir. Ayağınızı hafifçe öne atın ve yan durun.  Bir omzunuzun diğerine göre daha geride durmasına dikkat edin. Kollarınız vücudunuzdan biraz ayrık dursun. Bunların yanında hangi profilden daha hoş göründüğünüze karar verin ve o taraftan poz verin. Ancak yüzünüzü hafifçe çevirip çenenizi kaldırmanız önemlidir. Çünkü böyle durarak yüzünüzün ve boynunuzun çok daha ince görünmesini sağlarsınız. 

Göğüs Seviyenizin Altından Fotoğraf Çektirmeyin

Fotoğraflarda zayıf çıkmak istiyorsanız, fotoğrafın hangi açıdan çekildiğine dikkat etmelisiniz. Çünkü göğüs seviyenizin altından çekilen fotoğraflar şişman görünmenize neden olur. En uygun seviye ise başınızın biraz üstüdür. Çünkü yukarıya bakmanız gerekir bu da boynunuzun ve gövdenizin çok daha zayıf görünmesini sağlar.

Yine toplu bir fotoğraf çekilecekseniz, fotoğraf makinesine yakın durmayın. Hatta mümkünse ortalarda durmaya özen gösterin.

Doğal Işığı Tercih Edin

Fotoğraf çekilirken doğal ışıktan yararlanmak her zaman daha iyi görünmenizi sağlar. Ancak burada fotoğrafı çekildiğiniz saat de önemlidir. Öğle vaktinde çekilen fotoğraflarda güneş ışınları yukarıdan geleceği için göz altlarınızda gölgeler oluşacaktır. Ancak daha ilerleyen saatlerde fotoğraf çekilirseniz yanal ışıklar sayesinde daha ince görünürsünüz. 

Koyu Renk Kıyafetler Giyin

Koyu tonlarda kıyafetler giymekten hoşlanmıyor olabilirsiniz. Ancak fotoğraflarda zayıf çıkmak istiyorsanız, özellikle siyah renk çok daha zayıf çıkmanızı sağlar. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta, giydiğiniz kıyafetin çok şatafatlı olmamasıdır.

Bronz ve Koyu Tonlarda Makyaj Yapın

Ten renginiz ve seçtiğiniz makyaj tonları da fotoğraflarda ince görünmenizi sağlayabilir. Koyu ten rengi her zaman daha ince görünmenizi sağlar. Ayrıca bronz tonlarda makyaj da işe yarayabilir. Bunun yanında dinlenmiş ve iyi uyumuş olmanız, yüzünüzün şiş olmaması gerekir. Böyle durumlarda fotoğraf çekilmeden önce yüzünüzü soğuk su ile yıkayıp, ardından koyu tonlarda makyaj yapabilirsiniz.

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Süper Süper
0
Süper
Komik Komik
0
Komik
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Kızgın Kızgın
0
Kızgın

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaçırmayın

Bir format seç
Kişisel Test
Buraya eğlenceli bir test ekleyebilirsiniz
Doğru & Yanlış
Doğru ve Yanlış seçenekli eğlenceli test ekleyebilirsiniz
Anket
Eğlenceli sorularda anket oluşturabilirsiniz
Makale / Haber
Video ve Görsellerde kullanabileceğiniz Makale veya Haber oluşturabilirsiniz
Liste
Eğlenceli listeler ekleyebilirsiniz
Geri Sayım Listesi
Geriye doğru sayan liste oluşturabilirsiniz
Oylanabilir Liste
Kendi listenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı