Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Özellikle kısa boylu biriyseniz; giydiğiniz kıyafetler ve aksesuarlarınız konusunda daha dikkatli davranmalısınız. Peki, kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli?


Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa boylu ve minyon olmanın bazı avantajları vardır. Örneğin, yaşınız kaç olursa olsun yaşınızı göstermezsiniz, olduğunuzdan daha genç görünürsünüz. Ancak kısa boylu olmanın avantajlarının yanında dezavantajları da vardır. Kısa boylu kişilerin kombin yaparken yaptıkları başarısız kombinler, daha kısa görünmelerine sebep olabilir. Bu sebeple özellikle kısa boylu ve minyon biriyseniz; giydiğiniz kıyafetler ve taktığınız aksesuarlar konusunda daha dikkatli davranmalısınız. Peki, kısa boylu kadınlar nasıl giyinmelidir? İşte bu sorunun cevabı…

Bol ve Uzun Üstlerden Uzak Durun

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Kısa boylu kadınlar, kıyafet seçimi yaparken çarpıcı bir görüntü elde etmek için giydikleri kıyafetlerin oranına dikkat etmelidirler. Özellikle üstlerine giyecekleri bol ve uzun parçalar, bacak boylarını daha da kısaltır. Bunun yerine; giyilen uzun ve bol tişört etek ya da pantolonun içerisine sıkıştırılırsa, bacak boyu daha uzun görünür.

Ayakkabı Seçiminizde Dikkatli Davranın

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Eğer kemerli ve tokalı sandaletler giymek istiyorsanız, sandaletlerinizin rengi kesinlikle ten renginize yakın olmalıdır. Çünkü zıt renkte bir kemerli ayakkabı seçerseniz, bu sizin daha da kısa görünmenize neden olur. Ayrıca geniş bantlı ayakkabılardan kesinlikle uzak durmalısınız.

Uzun Ceketlerden Uzak Durun

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Eğer minyon tipli bir bayansanız; uzun ceket, takım elbise ve blazer giymemelisiniz. Çünkü bu parçalar bacakları olduğundan daha kısa gösterir. Bu parçalar yerine daha kısa, bel hizasında biten ceketleri tercih etmelisiniz.

Uzun Hırkalar Tercih Edin

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Uzun hırkalar boyunuzu birkaç santim daha uzun gösterebilir. Yüksek topuklara gerek kalmadan boyunuzu daha uzun göstermiş olursunuz. Ancak uzun hırka tercihlerinde dikkatli olmalısınız. Özellikle çok bol ve büyük cepli uzun hırkalar giymemelisiniz.

Vücuda Oturan Elbiseler Tam Size Göre

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Volumlu elbiseleri seviyor olabilirsiniz. Ancak bu tip elbiseler uzun boylu bayanlarda daha hoş durur. Kısa boylu bayanları ise olduğundan daha da kısa gösterir. O yüzden vücuda oturan elbiseler hem vücudunuzu daha orantılı gösterecek hem de daha uzun görüneceksiniz.

Yüksek Bel Jeanler

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Kısa boylu bayanlar uzun tişörtler ve düşük belli jeanlerden uzak durmalıdır. Kısa üstler ve yüksek belli jeanler, kısa boylu kadınların uzun görünmek için tercih etmesi gereken kombinlerdendir.

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Süper Süper
2
Süper
Komik Komik
0
Komik
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Kızgın Kızgın
0
Kızgın

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaçırmayın

Bir format seç
Kişisel Test
Buraya eğlenceli bir test ekleyebilirsiniz
Doğru & Yanlış
Doğru ve Yanlış seçenekli eğlenceli test ekleyebilirsiniz
Anket
Eğlenceli sorularda anket oluşturabilirsiniz
Makale / Haber
Video ve Görsellerde kullanabileceğiniz Makale veya Haber oluşturabilirsiniz
Liste
Eğlenceli listeler ekleyebilirsiniz
Geri Sayım Listesi
Geriye doğru sayan liste oluşturabilirsiniz
Oylanabilir Liste
Kendi listenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı