Erkekler için En İyi Renk Kombinleri

Giyilen her kıyafetin doğru renk kombinasyonu ile seçilmesi kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de oldukça önemlidir. Erkekler için en iyi renk kombinlerini derledik.


Erkekler için En İyi Renk Kombinleri

Giyilen her kıyafetin doğru renk kombinasyonu ile seçilmesi kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de oldukça önemlidir. Çünkü uyumlu şekilde bir araya getirilmiş tüm renkler ve desenler, şıklığa ve tarza katkıda bulunan en önemli detaylardır. 

erkekler için renk kombinlerierkekler için renk kombinleriRenk Seçimleri Nasıl Yapılmalıdır?

Erkekler için renk seçimi ve uyumu konusunda en önemli olan başlıca kural, herhangi bir kombinde üç tane ana renk kullanmaktır. Öncelikle kıyafetin tamamına yakın bölümüne hakim olan bir renk ana renk olmalıdır. Diğeri ise ana rengi destekleyecek ve onunla kontrast oluşturacak bir ara renktir. Üçüncüsü de kıyafetin belli bölümlerine dikkat çekecek olan vurgu rengidir. 

Bir kombinde benzer tonları seçmek ve renkler arasında kontrast oluşturmak her zaman oldukça şık duracaktır. Örneğin; açık renk gömlek ile koyu renk bir pantolon kombin edilebilir. Ayrıca açık renk ayakkabı ve koyu renk tişört ile açık renk pantolon kombini de erkeklerin tarzını tamamlayan renk kombinlerinin ipucudur.


erkekler için renk kombinlerierkekler için renk kombinleriÇok Fazla Renk Karıştırmayın

Kombinlerde baştan aşağıya aynı rengi taşıyan bir kombinle de oldukça şık görünmeniz de mümkün olur. Bunun en iyi örneği siyah renk, bu konuda en uygun seçim olacaktır. Karışık renk ve desenler ile ilgili olan kıyafet seçimleri ise renklerden ziyade farklı detayları da barındırmaktadır. Desenli parçalar için kullanılan en iyi taktik ise düz renk bir zeminde serilen kıyafetlerin içinde en çok hangi rengi gördüğünüzü baz almalısınız.

Bu rengin ve tonlarının baskın olduğu kontrastları seçerek kıyafetinizin geri kalanını da bu renk kombinine göre oluşturarak şıklığınızı tamamlayın. Eğer bu aşamada çok fazla kararsız kalırsanız da en risksiz olan renklerden haki, siyah ve lacivert seçeneklerini değerlendirmeniz daha doğru olacaktır.

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Süper Süper
1
Süper
Komik Komik
0
Komik
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Kızgın Kızgın
1
Kızgın

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hoşunuza Gidebilir

Kaçırmayın

Bir format seç
Kişisel Test
Buraya eğlenceli bir test ekleyebilirsiniz
Doğru & Yanlış
Doğru ve Yanlış seçenekli eğlenceli test ekleyebilirsiniz
Anket
Eğlenceli sorularda anket oluşturabilirsiniz
Makale / Haber
Video ve Görsellerde kullanabileceğiniz Makale veya Haber oluşturabilirsiniz
Liste
Eğlenceli listeler ekleyebilirsiniz
Geri Sayım Listesi
Geriye doğru sayan liste oluşturabilirsiniz
Oylanabilir Liste
Kendi listenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı