Tahıl Beyin Yaşam Planı, hayatımızda hiç karbonhidrat olmazsa ne olurdu?

Hayatı sevmek, sağlıklı ve dolu dolu yaşamak istiyorsanız bir plana ihtiyacınız var ve bu planı bu kitapta bulabilirsiniz.


Dr.David Perlmutter Florida’daki Perlmutter Sağlık Merkezinin başkanı olan yazar. Aynı zamanda Ünlü Nörolog olup, beyin-bağırsak ilişkisine öncülük eden isimlerdendir. Tahıl Beyin Yaşam Planı, son bilimsel gelişmelerle insanın beyin sağlığına kavuşmanın nasıl olması gerektiği ile ilgili sizi kurtaracak planlar sunuyor.

İlk kitabında “Tahıl Beyin” ile karşımıza çıkan ünlü  Nörolog Dr.David Perlmutter’ın karbonhidratların beynimizi ve vücudumuzu nasıl öldürdüğünü anlatmaktadır. İkinci kitabı ise “Tahıl Beyin Yaşam Planı” tamamen bize glutenle ve karbonhidratlarla nasıl yaşamalı ve bunlarla baş etmenin sırlarını anlatmaktadır.

tahıl beyin

İlk insanlardan itibaren gelişen teknoloji ile birlikte hayatımıza girmiş olan glutenin aslında çok sağlıksız bir şey olduğunu anlatan bir kitaptır. Alzheimer hastalığı, şeker hastalığının Parkinson hastalığının, hatta dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluklarının nedeninin gluten olduğunu açıklıyor. İnsanları oldukça ikna eden ve farkındalık yaratan kitapta, o kadar ilginçtir ki, pirinçte glutenin olmadığını, ne hikmetse bulgurda olduğunu anlatır. Bu güne kadar bulgurun prinçden daha sağlıklı olduğu bilirdik, oysaki bulgur da hiçde masum değilmiş. Eğer siyez bulguru ise tüketeceğimiz bulgur ,tamamen organik olduğu için illaki gluten alınacaksa bulgurdan alınmasının daha doğru olacağı anlatılmaktadır.  Ayrıca su oruçundan bahseder. Ve vücudun on altı saatten fazla aç kalması, beynin direk" bana besin gelmiyor vücuttaki yağları yakmam gerekiyor" uyarısını vücuda gönderir. Böylelikle çok ciddi bir şekilde yağların nasıl yakıldığını anlatır. 

Aslında vücudunun glutene ne kadar tolere edip etmediği ile ilgili bir test yaptırılması gerektiğini ve buna görede hayatına yön vermek gerektiğini anlattır. Türkiye'de aşırı hamur işi tüketiliyor ama maksimum düzeyde obezitenin patladığı nokta Amerikadır. Yazarımız da  Amerikalı olması  ve aşırı obezitenin bu ülkede yüksek olması, onun bilimsel araştırmalarda hastalıklardan kurtulma planına yöneltmiştir. Bilimsel gerçeklere dayanılarak bağırsak düzenlemede probiyotik alımının önemli olduğunu, tamamen kırmızı et değil de beyaz et tüketilmesi gerektiğini vurgulamaktadır. 

Her türlü hastalığın sebebi gluten, beynin zehri gluten, kalbin ve ruhun dengesizliği glutendir.

Sağlıklı yaşam planını en kısa sürede hayatınıza geçirin, beyninizi ve bedeninizi gençleştirin.  Siz buna değersiniz. 

Bu konu ile alakalı sağlıklı yaşam önerilerini içeren Sağlıklı Yaşamın 5 Altın Kuralı başlıklı yazımıza bir gözatmanızı tavsiye ediyoruz.Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Süper Süper
1
Süper
Komik Komik
0
Komik
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Kızgın Kızgın
0
Kızgın

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaçırmayın

Bir format seç
Kişisel Test
Buraya eğlenceli bir test ekleyebilirsiniz
Doğru & Yanlış
Doğru ve Yanlış seçenekli eğlenceli test ekleyebilirsiniz
Anket
Eğlenceli sorularda anket oluşturabilirsiniz
Makale / Haber
Video ve Görsellerde kullanabileceğiniz Makale veya Haber oluşturabilirsiniz
Liste
Eğlenceli listeler ekleyebilirsiniz
Geri Sayım Listesi
Geriye doğru sayan liste oluşturabilirsiniz
Oylanabilir Liste
Kendi listenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı