Popüler Kore Dizileri

Gençlerin son dönemde oldukça ilgisini çeken ve çekmeye devam eden Popüler Kore Dizileri en iyi 15 listesini sizler için derledik.


Günümüzde Türkiye’de ve dünyada oldukça bilinen ve popüler olan yeni bir akım ortaya çıktı. Gençler uzakdoğunun bu sihirli ve etkileyici dünyasına doğru büyük bir hızla çekilmektedir. Özellikle son dönemlerde ortaya çıkan Kore Dizileri dalgası gençleri kız erkek demeden etkilemeye devam ediyor. Gerek senaryolarıyla, gerek oyuncularıyla ve gerekse giyiniş tarzlarıyla ve kültürüyle, Kore Dizileri büyük bir hayran kitlesine sahiptir.

 1. 1 Healer (Hilleo) - IMDb : 8.7

  Popüler Kore Dizileri healer

  Polisiye dizileri sevenler için kesinlikle izlenmesi gereken bir kore dizisidir. Ünlü bir yayın şirketinde popüler bir muhabir olan Kim Moon-Ho (Yoo Ji-Tae) geçmişte meydana gelen bir dava hakkında gerçekleri öğrenir. Bu dava ile alakalı insanlara yaklaşarak onlara yardımcı olmaya çalışır. Ona bir internet muhabiri olan Chae Young-Shin (Park Min-Young) ve "Healer" olarak tanınan Seo Jung-Hoo (Ji Chang-Wook)'da yardım edecektir.

 2. 2 Hello Monster (Remember You) - IMDb : 8.4

  Popüler Kore Dizileri hello-monster

  Olaylar Seo In-Guk ve ona söz konusu davayı çözmek amaçlı yaklaşan güzel bir kadının etrafında dönüyor. Her ikiside farklı amaçlarla davaları çözmek için birlikte çalışırlar. Aralarında aşk ve aynı zamanda geçmişe dayalı nefret ilişkisi olan ikili. Ve birlikte davadan davaya heyecanlı bir dizi olaylarla izleyicisinin karşısına çıkıyor.

 3. 3 49 Days - IMDb : 8.2

  Popüler Kore Dizileri 49-days

  İlginç bir kurguya sahip dizide Jin Hyun Shin isimli genç kadın geçirdiği trafik kazası sonucunda ölümle burun buruna gelir. Scheduler ismindeki ölüm meleği canını almak için gelir ve ondan genç kadın bir şans daha ister. Ancak ölüm meleğinin bunun için bir şartı vardır ve macera da böylece başlamış olur.

 4. 4 Boys Over Flowers (Kkotboda Namja) - IMDb : 8.4

  Popüler Kore Dizileri Boys-Over-Flowers

  Kore akımı bu dizilerle yayılmaya başladı ve kore hayranlarının bazısı bu diziyi izleyerek kore dizisi izlemeye başlamıştır. Yani gençler tarafından akla gelen popüler kore dizilerinden biridir diyebiliriz. 

  Dizi özel okulda Çiçek Dörtlü olarak anılan okuldaki kızların hayran olduğu genç erkek öğrencilerin yaşamını, sorunlarını, aralarındaki arkadaşlıklarını anlatıyor. Dizinin bir ana karakteri daha var. O da zengin ailelerin çocuklarının okuduğu bu özel okula birgün ani bir olay sonrası giriş yapan "Geum Jan-Di" karekteridir. Dizi, bu karakterlerin hayatları, sosyal yaşamları, arkadaşlıkları ve aşkları arasında ilerliyor.

  Diziyi izleyen birçok gencin yaptığı yorumlara göre dizi oldukça beğenilen  ve popüler bir dizidir. Hatta yıllar önce TRT1 bu diziyi yayınlamış ve oldukça ilgi çekmiş ve hayran toplamıştır.

 5. 5 Playful Kiss (Mischievous Kiss) - IMDb : 7.5

  Popüler Kore Dizileri Playful-Kiss

  Yine kore hayranları tarafından bilinen ve izlenme sayısı çok yüksek, oldukça popüler bir dizidir. Dizi bir lisenin zeki, popüler ve yakışıklı çocuğu "Baek Seung Jo" 'dur. Ve ona zekiliğinden, popülerliğinden dolayı hayran olan okulun pekte zeki olmayan, kızı "Oh Ha Ni" arasında gelişenleri anlatmaktadır.

  Onların arasındaki durum ilk başta yalnızca Oh Ha Ni'nin platonik aşkından ibarettir. Bir şekilde aynı evde yaşamaya başlaması ve zaman içinde gelişen olaylar sonrasında aralarında güzel ve izlenmeye değer olaylar gelişecektir.

  İlk başlarda dizinin esas oğlanı "Baek Seung Jo" kıza pek ısınamıyor. Ama sonrasında aralarında gelişen durumlar diziyi izleyenlere hem komik hem romantik güzel dakikalar yaşatacaktır.

  Bu dizi de dünyanın birçok ülkesinde yayınlamış ve oldukça fazla bir hayran kitlesine sahip olmuştur. 

  Kore dizileri çılgınlığı da popüler diziler sayesinde hızla artmaya devam etmektedir.

 6. 6 The Legend (Taewang Sasingi) - IMDb : 8.4

  Popüler Kore Dizileri Taewang-Sasingi

  Etkileyici bir tarih dizisi olan The Legend (Taewang Sasingi) sadece 24 bölüm olmasına rağmen seyirciyi oldukça etkilemekte. Kurgusu, oyuncuları, müzikleri ve aksiyon sahneleriyle seyircisini adeta büyülüyor.

 7. 7 I Hear Your Voice (Neoui Moksoriga Deullyeo) - IMDb : 8.4

  Popüler Kore Dizileri I-Hear-Your-Voice

  Toplamda 13 bölümden oluşmasına karşın büyük bir beğeni toplayan ve IMDb 'de 8,4 puan alan bir dizi. Ve kesinlikle izlenmesi gereken popüler kore dizileri arasında yerini alıyor.

 8. 8 City Hunter (Siti Hyunteo) - IMDb : 8.4

  Popüler Kore Dizileri Siti-Hyunteo

  Aşk ve intikal konularını ele alan dizi kurgusu ve heyecanlı sahneleriyle beğeni topluyor. Popüler Kore Dizileri kategorisinde yerini alıyor.

 9. 9 IlJimae (The Phantom Thief) - IMDb : 8.4

  Popüler Kore Dizileri IlJimae-The-Phantom-Thief

  Sadece 20 bölümden oluşmasına rağmen oldukça dikkat çeken dizi tarih ve aşk konularını işliyor. Lee Joon Gi, Park Si-hoo, Han Hyo-joo, Lee Young-ah ve Kim Yoo-jung  gibi oldukça ünlü isimleri bünyesinde barındırıyor.

 10. 10 Oh My Ghostess - IMDb : 8.5

  Popüler Kore Dizileri Oh-My-Ghostess

  2015 yılına damga vuran dizi bir çok ödüle aday gösterilmiştir. Oyuncu kadrosunda ünlü isimleri barındıran dizi ilginç konusuyla ilgi çekiyor. Kesinlikle izlenmesi gerek Popüler Kore Dizileri arasında yerini alıyor.

 11. 11 The 1st Shop of Coffee Prince (Keopi Peurinseu Hojeom) - IMDb : 8.5

  Popüler Kore Dizileri The-1st-Shop-of-Coffee-Prince

  Romantik komedi dizi kategorisinde ödül alan eğlenceli bir kore dizisi. Farklı bir kurgusu ve popüler oyunculardan oluşan oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çekiyor.

 12. 12 Secret Garden (Sikeruit Gadeun) - IMDb : 8.6

  Popüler Kore Dizileri Secret-Garden-Sikeruit-Gadeun

  Komedi türünde başarılı bir dizi olan Secret Garden 4 ödüle ve IMDb puanı 8,6 ile çok başarılı kore dizisi. Oyuncu kadrosuda göz dolduruyor.

 13. 13 My Love from the Stars (Byeoreseo on Geudae) - IMDb : 8.6

  Popüler Kore Dizileri My-Love-from-the-Stars

  Fantastik, bilim kurgu, komedi ve romantik türleri içinde barındıran 21 bölümlük dizi 2013 yılına damga vurmuş iddialı yapımlardan bir tanesi. Korenin ünlü oyuncularının yer aldığı dizi kurgusuyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

 14. 14 She Was Pretty - IMDb : 8.6

  Popüler Kore Dizileri She-Was-Pretty

  2017 yılı yapımı olan ilginç konusu ve tutkunu olacağınız bölümleriyle popüler kore dizileri arasında yerini alıyor.

 15. 15 Gaksital (Bridal Mask) - IMDb : 8.7

  Popüler Kore Dizileri Gaksital-Bridal-Mask

  2012 yılı yapımlı Zorro filmi ile benzerlik gösteren aksiyon sahneleriyle ve ilginç hikayesiyle ilgi çeken bir dizi. Japon mafyalarından insanları maske takarak koruyan bir kahramanın hikayesini anlatıyor. 28 bölüm boyunca izleyicisi ekrana kilitleyen dizi IMDb ’den aldığı 8,7 puanıyla göz dolduruyor.

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Süper Süper
1
Süper
Komik Komik
0
Komik
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Kızgın Kızgın
0
Kızgın

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaçırmayın

Bir format seç
Kişisel Test
Buraya eğlenceli bir test ekleyebilirsiniz
Doğru & Yanlış
Doğru ve Yanlış seçenekli eğlenceli test ekleyebilirsiniz
Anket
Eğlenceli sorularda anket oluşturabilirsiniz
Makale / Haber
Video ve Görsellerde kullanabileceğiniz Makale veya Haber oluşturabilirsiniz
Liste
Eğlenceli listeler ekleyebilirsiniz
Geri Sayım Listesi
Geriye doğru sayan liste oluşturabilirsiniz
Oylanabilir Liste
Kendi listenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı